14 czerwca 2024

Poradnik Ortopedyczny

Twoja codzienna porcja wiedzy…

Ruch i zdrowie w Głogowie
17 maja 2020

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na I Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Ruch i zdrowie w Głogowie”, która odbędzie się 5 września 2020 roku w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.
Konferencja adresowana jest do lekarzy rodzinnych, specjalistów ortopedów oraz fizjoterapeutów. Jako lekarze praktycy, widzimy narastający problem braku ruchu wśród naszych pacjentów. Współczesny styl życia, powoduje wiele chorób tzw. cywilizacyjnych, których początek wynika z braku odpowiedniej ilości ruchu, a także z nieprawidłowego odżywiania.

Podczas konferencji pragniemy przedstawić różne możliwości powrotu do aktywności fizycznej, jako prewencji chorób cywilizacyjnych. Chcemy podejść do problemu interdyscyplinarnie, dlatego do prowadzenia konferencji zaprosiliśmy specjalistów ortopedów, którzy podzielą się z nami swoimi doświadczeniami biologicznego i chirurgicznego leczenia stawów. Zaprosiliśmy również doświadczonych fizjoterapeutów, zawodowych biegaczy, instruktorów fitnessu oraz profesjonalistów w dziedzinie dietetyki.

Mamy nadzieję na wspólną wymianę specjalistycznej wiedzy i znalezienie sposobu na poprawę zdrowia i kondycji naszych pacjentów.

dr hab. n. med. Bogusław Sadlik
lek. med. Bartłomiej Bobójć
lek. med. Bartosz Janusz

Ruch i zdrowie w Głogowie